Drodzy Mieszkańcy,

                     W dniu 11 października 2023 roku Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Spółdzielni w sprawie uchwały Rady Miejskiej w Suwałkach dotyczącej opłaty za odprowadzenie wód opadowych i roztopowych. Musimy więc jako Spółdzielnia zapłacić za odprowadzenie wód od maja 2022 roku kwotę 147 757,95 zł. Pragnę jednak zauważyć, że poprzednie postępowanie  sądowe w tej sprawie, wygrane przez spółdzielnie, pozwoliło zaoszczędzić Naszej Spółdzielni ok. 300 000,00 zł.

Niepokoi mnie, że zapowiadana przez Prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, jeszcze w sierpniu, obniżka cen centralnego ogrzewania w dalszym ciągu nie doszła do skutku. Znacznie wyższe, niż zwykle, zużycie ciepła w pierwszym półroczu oraz brak zapowiadanej obniżki może sprawić, że na koniec roku możemy mieć niedobór środków pobieranych na ten cel w formie zaliczek.

Pragnę również poinformować, że od 6 listopada br. rozpoczynamy spotkania z mieszkańcami poszczególnych osiedli, na których omówimy wszystkie bieżące sprawy. O miejscu i terminie spotkań informować będziemy w ogłoszeniach wywieszanych na klatkach schodowych.

 

Tadeusz Szymańczyk – Prezes

Suwałki, październik  2023 r.

Comments are closed.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/msm/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743