Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

                Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, mija kolejny rok, dla Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Suwałkach to 35-ty rok funkcjonowania, jest to dobra okazja do podsumowania dokonań, składania życzeń  i spoglądania w przyszłość.

Sporo się działo na naszych zasobach. Poddaliśmy kompleksowej termomodernizacji kolejne bloki, nadając im nowy wygląd i lepsze właściwości cieplne. Zmodernizowaliśmy kolejną partię wejść do klatek, dofinansowaliśmy wymianę kilkudziesięciu okien w mieszkaniach, zbudowaliśmy kilka parkingów, odnowiliśmy najstarsze place zabaw. Oddaliśmy do użytku, pierwszy po latach, budynek na zasadach lokatorskiego spółdzielczego prawa do lokalu. Rozpoczęliśmy kolejny, w którym mieszkańcy zamieszkają za półtora roku na zasadach lokatorskich.

Przygotowaliśmy założenia do planu finansowo-gospodarczego Spółdzielni na 2020 rok. Analizując nasze koszty i przewidywane dochody uznaliśmy, że mimo rosnących podatków, opłat, wzrostu cen i nowych zobowiązań, opłaty eksploatacyjne obowiązujące w naszej Spółdzielni nie ulegną zwiększeniu. A to głównie dzięki odpisom inwestycyjnym, którymi pokrywamy część kosztów funkcjonowania Spółdzielni. Korzystają i ci, którzy szukają mieszkań i chcą zamieszkać w Spółdzielni, i ci, którzy w Spółdzielni mieszkają, bo ich czynsze z tego powodu są niższe. W ubiegłym miesiącu, za zgodą Rady Nadzorczej, zakupiliśmy kolejną działkę budowlaną gdzie chcemy zrealizować dwa budynki mieszkalne z garażami. Planujemy również odnowić siedzibę naszej Spółdzielni. Odkładane przez lata malowanie zbiegło się z potrzebą modernizacji przestrzeni biurowej i sieci komputerowej z uwagi na nowe wymogi (w tym przepisy RODO).

Drodzy Państwo,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Niech nadchodzące  Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu miłość, radość  i wytchnienie, a poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia niech towarzyszy przez cały nowy 2020 rok.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                      W imieniu Zarządu i pracowników Spółdzielni

                                                                                                                                               Tadeusz Szymańczyk – Prezes

 

 Suwałki, grudzień 2019 rok

 

 

 

Comments are closed.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/msm/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743