Szanowni Członkowie MSM

Uchylenie części ograniczeń wynikających z ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 /w tym art. 90 i art. 90a/ umożliwia zwoływanie walnego zgromadzenia spółdzielni oraz zebrań właścicieli lokali /członków spółdzielni/. Korzystając z tej możliwości Zarząd MSM postanowił, w tym miesiącu, wznowić cykliczne spotkania z mieszkańcami poszczególnych osiedli naszej Spółdzielni. Termin i miejsce spotkań znajdą Państwo w ogłoszeniach zamieszczanych na klatkach schodowych kilka dni przed spotkaniem.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach powiadomiło naszą Spółdzielnię i innych zarządców nieruchomości o zamiarze cyklicznego przeprowadzania kontroli altan śmietnikowych pod kątem prawidłowej selekcji odpadów komunalnych. Nieprzestrzeganie prawidłowej selekcji skutkować może nałożeniem kary w postaci podwojenia opłaty z 41 zł/mieszkanie na kwotę 82 zł/mieszkanie. Nowa opłata będzie dotyczyła wszystkich gospodarstw domowych gromadzących odpady w danym boksie śmietnikowym. Prosimy więc o gromadzenie poselekcjonowanych śmieci w odpowiednich kontenerach i uczulenie sąsiadów, aby postępowali tak samo.

Od poniedziałku /10.10.2022 r./ prowadzone jest głosowanie nad projektami do wykonania w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych zamierzeń jest wykonanie parkingu na 48 miejsc postojowych przy kompleksie garaży przy ul. Kowieńskiej od strony Fabryki Mebli. Prosimy o oddanie głosu na 3 poz. W dziale „małe projekty pod nazwą „Utwardzenie terenu na działce nr 24475/3 na os. KAMENA w Suwałkach”. Informujemy jednocześnie, że zawarliśmy porozumienie o wzajemnym głosowaniu z autorami projektu „Zielone Centrum Integracji Mieszkańców – budowa osiedlowego parku z infrastrukturą rekreacyjno-wypoczynkową w północnej części osiedla Franciszkańska”. Prosimy o oddanie głosu również na ich projekt. Karty do głosowania można otrzymać w filii Biblioteki Publicznej w pawilonie przy ul. Północnej 28, tam też można zostawić wypełnioną kartę do głosowania.

Tadeusz Szymańczyk – Prezes

Suwałki, październik  2022 r.

 

Comments are closed.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/msm/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743