Drodzy Mieszkańcy

Mija drugi miesiąc pandemii koronawirusa. Jest to trudny okres wielu ograniczeń i problemów nie koniecznie związanych z samą chorobą. Choć biuro Spółdzielni niedostępne jest dla interesantów, w tym mieszkańców, to jednak staramy się wykonywać wszystkie obowiązki administratora przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa. Stały kontakt telefoniczny, internetowy i pocztowy pozwala załatwić prawie wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem Spółdzielni.

 Niestety zmuszeni byliśmy zrezygnować z wiosennych spotkań z mieszkańcami. Postanowiliśmy czasowo ograniczyć zaplanowane zadania remontowe do tych wcześniej rozpoczętych oraz tych koniecznych /np. awarie/. Konserwatorom i administratorom poleciłem ograniczyć do niezbędnych przypadki wchodzenia do mieszkań oraz tylko przy zachowaniu ustalonych środków bezpieczeństwa. Postanowiliśmy również wstrzymać się z procedurą wymiany podzielników ciepła w budynkach, których mieszkańcy zdeklarowali się na dalsze rozliczanie ciepła wg podzielników. Mam jednak nadzieję, że jeszcze przed kolejnym sezonem grzewczym uda się nam dokonać takiej wymiany.

Poddając się ograniczeniom i nakazom wynikającym z pandemii nie zapominamy o możliwości pomocy budżetowej dla przedsiębiorstw, w tym spółdzielni. Sporządzamy odpowiednie wnioski, informujemy również naszych kontrahentów o takiej możliwości. W porozumieniu z Radą Nadzorczą naszej Spółdzielni postanowiliśmy, w uzasadnionych przypadkach, obniżyć naszym najemcom czynsz.

Bez zakłóceń realizowany jest nowy budynek na zasadach lokatorskich. Na przełomie marca i kwietnia rozpoczęliśmy przydział tych mieszkań. W miejsce kilku rezygnacji, mieszkania przydzielane są kolejnym osobom z listy wniosków osób ubiegających się o takie mieszkania.

 Trwają prace projektowe dwóch kolejnych budynków. Ich koncepcja, w najbliższym czasie, pojawi się na naszej stronie internetowej.

Na wniosek Prezydenta Miasta Suwałk zamontowaliśmy na naszych osiedlach 40 budek lęgowych dla jerzyków /małe ptaki z rodziny jaskółek/. Budki zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej  im. Ks. Kazimierza Hamerszmita w Filipowie. 

                                                                                                                                                                                 Tadeusz Szymańczyk – Prezes

  Suwałki, kwiecień  2020 rok

 

Comments are closed.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/msm/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743