Informacje Prezesa

Szanowni  Państwo,

Zgodnie z czerwcową deklaracją, Zarząd przeanalizował zużycie ciepła w ostatnim okresie, porównał z wnoszonymi zaliczkami, uwzględnił termomodernizację części budynków oraz opóźnienie wprowadzenia podwyżek i, na kolejny sezon grzewczy, zaproponował nową wysokość zaliczek.

W dniu 29 sierpnia 2019 r. Rada Nadzorcza zdecydowała, że od 1 października br. w zasobach naszej Spółdzielni obowiązywać będą nowe zaliczki na centralne ogrzewanie. W jednym budynku zużycie ciepła wskazywało na konieczność podniesienia zaliczki ponad 7%, w sześciu budynkach postanowiono zaliczki pozostawić bez zmian, w pozostałych uchwalono wzrost przyjęty w PEC /6,9%/.  Zdecydowano jednocześnie nie podnosić opłaty za podgrzanie ciepłej wody użytkowej. Zważywszy jednak na straty ciepła na cyrkulacji postanowiono zwiększyć opłatę stałą ciepłej wody do 6 zł miesięcznie za mieszkanie. Zarówno zaliczka na centralne ogrzewanie jak i opłata stała do ciepłej wody podlega rozliczeniu na koniec roku, a ewentualna nadwyżka zwracana jest mieszkańcom. Nowy wymiar czynszu otrzymają Państwo na piśmie jeszcze w tym miesiącu. 

Stosownie do wniosku zgłoszonego na Walnym Zgromadzeniu Członków Spółdzielni, od września br. przeprowadzane będzie referendum dotyczące sposobu rozliczania ciepła. Referendum nie dotyczy budynków, które już zdecydowały o rozliczaniu wg powierzchni mieszkań /bez podzielników/, oraz mieszkań posiadających indywidualne liczniki ciepła /nowe budownictwo/. Na wniosek mieszkańców, możemy omówić i przegłosować ten temat na spotkaniach mieszkańców poszczególnych budynków.   

                                                                                                                            Tadeusz Szymańczyk – Prezes

Suwałki, wrzesień 2019 r.

 

 

 

 

 

Comments are closed.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/msm/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743